• Rekrutacja do I klasy

• Już 13 lutego 2024 r. startuje rekrutacja do I klasy Szkoły Podstawowej nr 23 w ZSP nr 2 w Tychach na rok szkolny 2024/2025.

• 13.02.2024 r. od godz. 8:00 – 29.02.2024 r. do godz. 15:00 Składanie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami.
        • 22.03.2024 r. do godz. 14.00 Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
        • do 03.04.2024 r. do godz. 12.00 Potwierdzanie przez rodzica/opiekuna kandydata zakwalifikowanego woli uczęszczania do danej szkoły.
        • 03.04.2024 r. do godz. 15.00 Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

W przypadku zapisania dziecka do szkoły podstawowej, w obwodzie której mieszka, wystarczy wypełnić elektroniczny formularz ZGŁOSZENIA dostępny na Tyskim Portalu Oświatowym w zakładce rekrutacje, a wydrukowany formularz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Aby zapisać dziecko do szkoły spoza obwodu, należy wypełnić elektroniczny formularz WNIOSKU, dostępny na Tyskim Portalu Oświatowym w zakładce rekrutacje, wydrukować go i dostarczyć do sekretariatu szkoły.

ZGŁOSZENIA, WNIOSKI i więcej informacji na Tyskim Portalu Oświatowym

zobacz>>

• Ośrodek pomocy pokrzywdzonym

• ​​W ramach Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem na terenie całego kraju funkcjonuje 305 miejsc świadczenia pomocy. Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź punkt znajdujący się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

2. Skorzystaj w Tychach z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji

Formy zapisów na porady:

• telefonicznie 32 776 30 31 w godzinach pracy urzędu
        • email npp@umtychy.pl
        • samodzielnie przez stronę np.ms.gov.pl
        • osobiście w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy, al. Niepodległości 49